Jelenlegi hely

Ingyenes régészeti asszisztens képzés indul Kecskeméten

Régészeti asszisztens képzés indul, ráadásul ingyenesen a Bács-Kiskun Megyei Múzeummal közösen. A sikeresen végzők számára munkalehetőséget is felkínálnak.

Mit csinál egy régészeti asszisztens?

A Régészeti asszisztens okleveles régész szakmai felügyeletével, irányításával, a régészetre vonatkozó jogszabályok, valamint az örökségvédelmi előírások betartása mellett lelőhely felderítésen és régészeti ásatáson végez dokumentációs, mérési és feltárási feladatokat.

Elkötelezetten és lelkiismeretesen dolgozik a régészeti emlékek és leletek megőrzése és dokumentálása érdekében a szakmai etikai szabályok betartásával. Részt vesz az ásatást követő elsődleges és tudományos feldolgozás elkészítésében. A régészeti utómunkában térinformatikai, rajzolási, lelettisztítási és adminisztrációs feladatokat lát el.

Munkája során csapat részeként tevékenykedik, szorosan együttműködve a muzeális intézmények és régészeti vállalkozások szakembereivel. Azért van szükség Régészeti asszisztens szakemberekre, mert a kulturális örökség védelméről szóló jogszabályok alapján  hazánkban minden évben nagy mennyiségű régészeti feladatellátásra kerül sor, amihez a jelenlegi intézményi és a szakirányú vállalkozói közegben nincs meg a megfelelő szakember állomány.

A feladatellátásban jogszabály alapján vezető szerepet játszó muzeális intézményeknek, valamint a hazai és nemzetközi környezetben dolgozó magyar régész vállalkozásoknak egyaránt gondot okoz a  megnövekedett beruházási igényekhez kapcsolódó régészeti feladatok hatékony ellátása.

Hol helyezkedhetsz el vele?

A régészeti feltárásokat vezető, egyetemen képzett régész szakemberek mellől teljes mértékben hiányzik a  középszintet jelentő, a dokumentációt és a szakmunkákat elvégző képzett Régészeti asszisztens szakember réteg. Az egységes követelményrendszer alapján megszerzett szakképesítés birtokában állami, önkormányzati és egyházi muzeális intézményekben, valamint régészeti szakvállalkozásoknál lehet elhelyezkedni.

Mikor kezdődik és mik a követelmények?

  • Képzés kezdő időpontja: 2022. szeptember. - Képzés záró időpontja: 2023. szeptember.
  • Képzés óraszáma: 320
  • Képzés helyszíne: Kecskemét
  • Jelentkezés feltételei: érettségi

Jelentkezési határidő: folyamatos

További információ:
Keszthelyi József:

 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Ugrás az oldal tetejére