Jelenlegi hely

Korábban érkeztem... amikor az álmok valóra válnak: bemutatjuk a kecskeméti Mentorházat

A pénteki nap folyamán megnyitotta kapuit a Rákóczi utcán a kecskeméti Mentorház, ahol szakemberek segítik a koraszülött gyermekeket és családjukat. Hatalmas lehetőség ez a Bács-Kiskun Megyei koraszülött családoknak, hiszen a legjobb szakemberek állnak a rendelkezésükre, a hely pedig a legmodernebb fejlesztőeszközökkel van felszerelve, és ami az egészben egyedülálló, hogy a résztvevő családok, minden szolgáltatást ingyenesen vehetnek igénybe.

Korábban Érkeztem Alapítvány, Gyula és Szeged mellett, most már Kecskeméten is megnyitotta Mentorházát. Szimbolikus helyen van, hiszen a Rákóczi utca jól megközelíthető mindenki számára, a hely pedig egy valódi gyermekparadicsommá vált, a legmodernebb játékoktól a patyolattiszta helyiségekből, sugárzik a családias szeretet.

Dr. Rádi Katalin, a Korábban Érkeztem Alapítvány létrehozója kiemelte, hogy egy jól működő csapat áll mögötte, amely a projekt előkészítési ideje alatt nem csak, hogy eredményeket ért el, hanem csodát valósított meg, hisz már csupán arra van szükség, hogy a házat megtöltsék élettel. Így fogalmazott: a 2020-as programmal megkapták annak lehetőségét, hogy álmukat, vágyukat valóra váltsák, és meggyógyítsák az összes koraszülöttet.

Pintér Edit a kecskeméti Mentorház vezetőjével beszélgettünk, aki oldalunknak elmondta, hogy eredetileg már január 1-e óta működik a ház, idáig egy ideiglenes helyszínen a Wesselényi utcában voltak, és a pénteki naptól véglegesen megnyitotta kapuit a Rákóczi utcában.

Természetesen a kórházban is tevékenykednek a szupermentorok, és a mentorok már bent segítik a koraszülött édesanyákat, tehát a program onnan indul gyakorlatilag.

Milyen céllal jött létre a ház? – Pintér Editet kérdeztük

A ház a koraszülött családok támogatására jött létre. Célunk, hogy olyan kompetenciafejlesztést tudjunk nyújtani a koraszülött gyermekeket nevelő családoknak, hogy minél jobban tudják a kliens utakat igénybe venni, tudjanak róla, hogy milyen fejlesztések vannak, mi a legalkalmasabb a gyermekük számára és saját maguk számára. Az a szülő, aki a saját kompetenciájában meg van erősödve, aki tudja saját magát is képviselni, az tudja a saját gyermekének is az erőforrásoknak megfelelően a legjobbat adni.

Milyen fejlesztések érhetőek el a kecskeméti Mentorházban?

Két csoportra lehet osztani, van, ami kifejezetten a szülőknek szól és van, ami a gyerekeknek. A szülőknek tudunk családkonzultációs alkalmakat szervezni, van pszichológusunk, mentálhigiénésünk, van tanácsadásunk és gyásztanácsadásunk. Ezek a szolgáltatások kifejezetten szülőknek szólnak, de vannak gyerekeknek szóló fejlesztések, tanácsadások, van gyógytornászunk, gyógypedagógiai tanácsadásunk, Ringató, Huple terápia  és mozgásfejlesztésünk. Ezt hosszú távon is igénybe vehetik a családok, ami természetesen mindenki számára ingyenes.

Kik vehetik igénybe?

Elsősorban a koraszülött gyermekek és családjaik, akik Bács-Kiskun Megyében élnek, független attól, hogy hol született a gyermekük. De a pályázatunk három megyét érint, Bács-Kiskun, Csongrád és Békés Megyét. És egészen az iskolás korig tudjuk a gyerekeket kísérni.

Mikor jöhetnek a családok?

Hétköznaponként hétfőtől péntekig 9-17 óráig várjuk őket szeretettel, hétvégenként is vagyunk, amikor mentorképzéses alkalmaink vannak.

A szociális ellátó rendszerrel, a pedagógiai szakszolgálattal és a védőnői hálózattal is napi kapcsolatban vagyunk, tehát rajtuk keresztül tudunk már arról is, ha például van egy veszélyeztetett várandós a védőnő körzetében, mert van egy speciális programunk is a veszélyeztetett várandósok támogató program, amivel már ott be tudunk lépni a segítő folyamatba.

Nagyon magas ma Magyarországon a koraszülés aránya 8 és 12% közé tehető, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy minden 10. kisbaba korábban érkezik meg és így minden 10. családot valamilyen szinten érinti. Azért azt is elmondhatjuk, hogy hál Istennek a nagyon komoly és magas szintű ellátásnak köszönhetően, zömében egészségesen fejlődnek ezek a gyerekek, persze tudjuk, hogy van, amikor valamilyen fogyatékosság egész életében kíséri majd a gyermeket.

Egyelőre még mérjük fel a szükségleteket, hogy mik azok a területek, ahová szükségesek még szakemberek és igyekszünk beszerezni őket, hogy minél szélesebb körben tudjuk segíteni a családokat.

Jelenlegi munkatársaink:

  • Pintér Edit – gyógypedagógus
  • Szöllősyné Németh Andrea – családkonzulens
  • Jani Ramóna – egészségfejlesztő
  • Bársonyné Kis Klára – pszichológus
  • Hostyánszki Gabriella – mentálhigiénés szakember, szupermentor
  • Dr. Szabóné Csikai Ágnes – Ringató foglalkozás vezető
  • Szalai Diána – gyógytornász
  • Rácz Katalin –konduktor
  • Varjóné Légát Katalin – családkonzulens
  • Dr. Zelena András – gyásztanácsadó

Elérhetőség:

Hiszünk benne, hogy ha anya, és apa jól van, akkor a gyermek is jól van! “Nagy a világ, ők is belenőnek.”

Makai Marianna - Kecskemétimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

"Miért nem tudok fogyni?" Nézzük, van-e jó válasz, szakértői válasz a kérdésre!
Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Ugrás az oldal tetejére