Jelenlegi hely

Délutáni fejlesztő foglalkozás indul óvodásoknak a MátrixSuliban, az óvoda és iskola közötti átmenet megkönnyítésére

Nagy dilemma az óvodás gyerekek szüleinek, hogy keressenek-e gyermeküknek iskolai előkészítő foglalkozást vagy sem? Még az is dilemma sok esetben, hogy helyesen tesszük-e ha már ovis korban kezdjük rá felkészíteni, vagy hagyjuk a pedagógusra, mondván ez úgy is az ő dolga lesz?

Aztán jönnek a további kérdések, biztos megteszi majd, lesz rá ideje, a félénk, figyelmetlen, lemaradt gyereket egyénileg felhozza? Mi fogja majd diktálni a tempót az osztályban? És mi van, ha a gyerekem nem bírja majd azt a tempót?

Azzal azért mindannyian tisztában vagyunk, hogy nem mindegy, hogy egy kisgyermek hogy kezdi az iskolai életét, könnyedén, szorongás nélkül, vagy kudarcokkal teli, amiből nagyon nehéz felállni, nem csak a gyermeknek, de a szülőnek is.

Most bemutatunk egy új lehetőséget a városban, ha iskolába menne a gyermeked, vagy ha te magad sem tudod eldönteni, hogy valóban megérett-e arra, hogy elkezdje a „nagybetűs életet”.

Délutáni fejlesztő foglalkozás indul óvodásoknak a MátrixSuliban!

A MátrixSuli Alapítványi Általános Iskola „EZÜSTHÍD” néven délutáni játékos, fejlesztő foglalkozásokat indít óvodásoknak.

A program fő célja az óvoda és iskola közötti átmenet megkönnyítése. Hétköznap délutánonként heti 2 alkalommal másfél órában fejlesztő foglalkozásokat tartanak óvodásoknak, mely során az iskolai életre készítik fel a gyerekeket.

De nézzük, mi is pontosan a program célja:

  • Az iskola napirendjéhez és az osztályban folyó munkához való hozzászoktatás.
  • Zenés, mesés tevékenységeken keresztül a belső motiváció megőrzése.
  • A fokozatosság elvét figyelembe véve tevékenységekben megvalósuló tanulás, képességfejlesztés.
  • Az első osztály megkezdése úgy, hogy a tanuló rendelkezik a megfelelő értelmi képességgel, lelki tényezőkkel, testi fejlettséggel.
  • Tanulási nehézségek megelőzése.
  • Boldog és sikerorientált személyiség kialakítása, aki kellő motivációval érkezik meg az első osztály kapujába.

Mit nyújt az Ezüsthíd program?

Az iskolaváltás minden család életében nagy változást okoz. A szülők igyekeznek azon, hogy gyermekük minél könnyebben vegye az akadályokat, hiszen egy életre szóló élmény lehet, ha már az első lépéseknél kudarccal szembesül a kisgyerek. Aki pedig az elején hátrányba kerül, azt nehéz később behozni, emiatt fontos az iskolaérettség kialakulása.

A Mátrix Suli programjában biztosítják, hogy családias környezet és nyitott légkör várja az óvodásokat, ahol a szükséges ismereteket el tudják sajátítani. A tanító délutáni fejlesztő, játékos tevékenységek során a gyermek meglévő képességeit feltérképezi, majd a szülővel egyeztetve irányt mutat a további fejlesztésre. A kis létszámú csoportnak köszönhetően egyéni bánásmód és kiemelt figyelem mellett személyre szabott feladatokat kapnak a gyerekek.

Mivel több, mint egy óvodai délután?

A tanulási nehézségeket igyekeznek megelőzni és a felmerülő problémákat időben kezelni, valamint támpontot adnak és megoldást javasolnak a további zökkenőmentes fejlődés érdekében. Mielőtt továbblépne a gyermek az óvodába, játékos foglalkozás keretében felkészítik az „iskolai” életre. Jól képzett, hozzáértő szakemberrel egy olyan személyiséget alakítanak ki, aki stressz és félelem nélkül veszi majd az iskola akadályait.

Kinek ajánlják?

  • Aki szeptemberben kezdi az iskolát.
  • Óvodás és szívesen venne részt fejlesztő foglalkozáson.
  • Bizonytalan, hogy gyermeke iskolaérett-e.
  • Visszahúzódó, félénk a kisgyermek, akinek jót tenne, ha szokná az új közösségbe való beilleszkedést.
  •  Örülne, ha gyermeke stressz és félelem nélkül venné az iskola akadályait.

Hogyan lehet jelentkezni?

Amennyiben további információt szeretnél kapni, keresd őket az alábbi elérhetőségek egyikén:

  • Személyesen: az iskola titkárságán Kecskemét, Énekes utca 2-3.
  • Telefonon: 06-70/770-22-56

Elérhetőségek:

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére