Jelenlegi hely

Új ajánlás a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépésről

Fontos, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható telefonszáma (06-80-20-55-20) ismertté váljon!

Új ajánlást adott ki a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem területére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) média- és hírközlési biztosa - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

Közleményük szerint Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden a kormany.hu-nak úgy fogalmazott: ezzel "újabb mérföldkőhöz érkezett a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem".

Azt írták, Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos arra kéri a média képviselőit, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak témájára vonatkozó médiatartalmak mellett felületeiken tüntessék fel az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat belföldről minden hálózaton keresztül ingyenesen hívható telefonszámát (06-80-20-55-20) jól látható, könnyen elérhető helyen.

"A legfőbb cél, hogy a telefonszolgálat mindenki számára elérhető legyen, aki bajba jutott és azonnali segítséget igényel, a nap 24 órájában" - áll az ajánlásban.

A kapcsolati erőszak olyan bűncselekmény, amelyet a büntető törvénykönyv is már önálló tényállásként kezel - emelte ki közleményében az Emmi, megjegyezve, hogy "a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai vagy kapcsolaton belüli szexuális erőszakot foglalja magába; az erőszak megnyilvánulási formája a megalázás, zaklatás, fenyegetés, kényszerítés is".

A tárca szerint a médiumok szerepe és felelőssége a téma kezelését illetően óriási, hiszen a problémával kapcsolatos riportok, összeállítások mellett, a telefonszám megjelenítésével az általános tájékoztatáson vagy szemléletformáláson túl, közvetve azonnali segítséget, megoldást is nyújthatnak azoknak, akiknek arra szükségük van.

Kifejtették, a média felelőssége kettős: egyrészt elengedhetetlen a tájékoztatás, annak a pozitív üzenete, hogy van segítség, van hova fordulni. Fontos azonban az is, hogy a kapcsolati erőszak témájában "a figyelemfelkeltés ne váljon szenzációkeltéssé" - írta az Emmi, amely ennek kapcsán kiemelte a tájékozottság követelményét, "amely azt is magába foglalja, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak esetén felmerülő, legfontosabb fogalmakkal tisztában legyenek a médiumok".

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére