Jelenlegi hely

Első napi bölcsis, ovis, iskolai fotó ötletek - töltsd le ingyenesen!

Az évek gyorsan szállnak, és amire ma azt mondjuk, hogy „ezt a napot sosem felejtem el”, na, azt gyorsan felülírja a következő nap, hónap, év…

Kétségtelenül az első és az utolsó nap a két legfontosabb nap az életünkben, legyen az akár az első bölcsődei, vagy a diploma előtti utolsó nap. És bizony a most kis apróság, aki az első napon büszkén, vagy éppen sírva pózol a fotón, egy nap viccesen nézi majd ezeket a képeket, hogy milyen kis pöttöm is volt.

Szóval, ne csak a telódba csinálj egy gyors képet, (amit felülír majd a következő több száz…) hanem készülj rá tudatosan. A pillanatra, ami örökre emlék marad!

Szerintem mindenkinél szokás, hogy az adott év első napján fotózzuk a gyereket, legyen az akár bölcsi, vagy akár az 5. osztály. Nálunk legalább is, ez mint fotós, ki sem maradhatna, ha csak nem épp kapkodva indulunk (na de akkor délután vagy másnap bepótoljuk). Szóval készítettem nektek egy otthon nyomtatható képet, hogy a fotókon majd a dátum is meglegyen, csak válaszd ki a nektek megfelelőt, kattints rá és nyomtasd ki. Tipp: csinálj egy külön mappát ezeknek a képeknek, mert  8.-ba már nem fogsz rá emlékezni, hogy a 3-os képet melyik mappába is mentetted el... :) 


Zsófika még 3-ban 

Nyomtatáshoz kattints a képre!

      

Hoztam nektek pár ötletet, miért is olyan fontos az első napot, na és majd az utolsót megörökíteni!

Amerikában nagy hagyománya van, hogy az első iskolai napon egy táblácskával fotózzák a gyerekeket, ami minden évben ugyanazon a napon készült, aztán évek során egy egész albumnyi fotó gyűlik össze ballagásig! Amerika ide, Amerika oda ez egy nagyon jó kis ötlet, mert 10-15 évre visszatekintve már néha mi magunk sem vagyunk benne biztosak, hogy azon a képen épp hányadikosak is voltunk.

Inspirációnak kerestem nektek képeket, és készítettem pár nyomtatható táblát is hozzá (ovis, bölcsis, sulis), de ha nagyon kreatív vagy, akkor Te magad is elkészítheted a táblácskát, amire akár fel lehet írni a kedvenc étele, háziállata, barátja, időtöltése nevét, vagy hogy hány kiló, mit tud, hány foga van… stb.

    

 

Makai Marianna-Kecskemétimami
Forrás: Pinterest

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.
Ugrás az oldal tetejére